hakkimizda-ark

Hakkımızda

Immergas, dünyanın çeşitli bölgelerinde alt kuruluşları bulunan İmmerfin Holding kuruluşunun bir parçasıdır. İmmerfin Holding İngiltere’de (Alpha Therm), İspanya’da (Immergas Hispania), Macaristan’da (Immergas Hungaria kft), Polonya’da (Immergas Polska z.o.o.), Türkiye’de (Immergas Türkiye), Slovakya’da (Immergas s.r.o.), Romanya’da (Immergas Romania), Çin’de (Immergas Beijing) ve Rusya’da (Immergaz ooo) %100 kontrolü altında olan alt kuruluşlara sahiptir.

2007 yılında İmmerfin, yeni gelişme yollarına ve Immergas SpA tarafından üretilen ürünlere yönelik  çalışmalarını, özellikle yabancı pazarları düşünerek, Grup Holding olarak gerçekleştirmeye başladı.

2007 yılı İmmerfin şirketlerinin hedeflerini tutturmasıyla birlikte ekonomik açıdan olumlu bir yıl oldu. İmmerfin şirketleri, yerel pazarlardaki güçlüklerle başederken bir yandan da fırsatları kollayıp Holding ve alt kuruluşlarından oluşan  gelişmiş organizasyonel yapısından yararlandı.

Batı Avrupa ve Türkiye’nin olgunlaşmış piyasalarında varlık gösteren Grup, Immergas Beijing alt kuruluşu yoluyla Çin’e ihracatını sürdürürken, yıllar içinde gelecek vaadeden Doğu piyasalarını da önemli kuruluşlarla tanıştırdı.

Son yıllarda Grup satışlarınındaki büyüyen küreselleşme süreci İmmerfin’nin 2008 yılında Slovakya’da yeni bir üretim tesisi kurmasıyla hız kazandı. Böylece Immergas İtalya’nın üretim kapasitesi arttırıldı.

2007 yılında Avrupa’da faaliyet gösteren Grup şirketleri %5 oranında düşüş ve 6.8 milyon adetlik bir satış rakamı kaydettiler. Şu anki durumuyla Grup 240 milyon Euro ciroya ulaştı.

İtalya piyasasındaki düşüşe rağmen Immergas, kombi piyasasında son 10 yılın lider markası olmayı başararak pazar payını arttırdı.

2007 yurt içi pazar satışlarında 32.000 adet yoğuşmalı kombi satan Immergas, yükselişteki sektörde lider konumunu korumayı başardı.

Immergas, yabancı marketlerde ölçülü bir büyüme temposu yakaladı. Satış hacmi 2006 yılında 167.000 kombiden 2007 yılında 174.000 adete çıkarak %4.2’lik bir büyüme gösterdi.

Mevcut uygulamalara göre başlıca ihracat piyasaları İngiltere, Romanya, Ukrayna, Çin ve Polonya’dır.

İtalya’da Lider Marka

İtalya’da, geleneksel ve yoğuşmalı kombilerin tasarımı ve üretiminde lider marka olan Immergas uluslararası piyasalarda kabul görmüş bir kuruluştur. Immergas, yeni uluslararası pazarlara doğru hızla ve sürekli olarak büyüyen bir kuruluştur. Immergas ana merkezi 50.000 metrekarelik alanda 700 çalışanına ev sahipliği yapıyor.

Yenilikten İlham Alan Kuruluş

Immergas’ın felsefesinin bir parçası olan yenilik her yeni ürünün üretimine rehberlik eden stratejik bir değerdir. Duvara asılan, zeminde duran, geleneksel, sadece ısıtma amaçlı ve açıkhava Immergas ürünleri farklı piyasaların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak evrim geçirirler.

Geniş ürün yelpazesi ortak bir paydaya sahiptir: Güvenilirlik, dayanıklılık ve teknoloji alanlarında sürekli gelişim için yenilikçi olmak. Çevre bilincine sahip olan kuruluş en son çıkardığı ürünlerine tamamen güneş enerjisiyle çalışan sistemler ekledi.

Uluslararası Vizyon

Uluslararası piyasalardaki olumlu büyüme hızı sayesinde Immergas, 8 kolu Avrupa’da, 1 tanesi Çin’de olmak üzere 30 ülkede başlıca distribütör firmalarla ortaklıklar kurarak faaliyet gösteriyor. Hızla büyüyen ticari ağ özellikle stratejik Doğu Avrupa piyasalarında büyümeye devam ederek yeni ürünleri ve çözümleriyle farklı uluslararası piyasaların ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Araştırma ve Geliştirme

Immergas Araştırma ve Geliştirme Merkezi gelişmiş teknolojik ekipmanları ve uzman personeliyle tüm ürünlerin oluşturulma, tasarım ve analiz aşamalarında etkinlik gösterir.