Isı Pompası

Rapax100_V2
RAPAX 100 V2
Duvar Tipi Kullanım Suyu Isı Pompası RAPAX 100 V2...
Magis Pro 5 ERP
MAGIS PRO 5 ErP
Havadan/Suya bir dış ünite ve bir hidrolik ünitede...
Magis Pro 8 ERP
MAGIS PRO 8 ErP
Havadan/Suya bir dış ünite ve bir hidrolik ünitede...
Magis Pro 10 ERP
MAGIS PRO 10 ErP
Havadan/Suya bir dış ünite ve bir hidrolik ünitede...
Audax TOP 6 ERP
AUDAX 6 ErP
Havadan/Suya monoblok ısı pompası. 5,76 kW ısıt...
Audax TOP 8 ERP
AUDAX 8 ErP
Havadan/Suya monoblok ısı pompası. 7,16 kW ısıt...
Audax TOP 12 ERP
AUDAX 12 ErP
Havadan/Suya monoblok ısı pompası. 11,86 kW ısı...
Audax TOP 16 ERP
AUDAX 16 ErP
Havadan/Suya monoblok ısı pompası. 15,00 kW ısı...
RAPAX 300 V2
RAPAX 300 V2
RAPAX 300 V2, havadan/suya sıcak kullanım suyu üre...
RAPAX 300 SOL V2
RAPAX 300 SOL V2
RAPAX 300 SOL V2, havadan/suya sıcak kullanım suyu...
Isı Pompası

Isı Pompası Sistemleri Nasıl Çalışır

Isı pompaları; Yoğusturucu (Kondenser), Genişleme Valfi, Buharlaştırıcı (Evaporatör) ve Kompresör olmak üzere dört ana bölümden oluşur. Isı pompaları, kapalı devrelerinde R410A /R134A gibi soğutucu akışkanlar da denilen özel kimyasal gazları kullanılır. Buharlaştırıcı içinden geçen soğutucu akışkan etrafındaki ortamdan gerekli ısıyı çekerek buharlaşır ve buharlaşan bu soğutucu akışkan kompresör vasıtasıyla yoğuşturucuya basılır. Yoğuşturucu da kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan etrafındaki ortama ısı vermek suretiyle yoğunlaşarak doymuş sıvı haline gelir. Yoğuşturucudan çıkan yüksek basınç ve sıcaklığa ulaşmış soğutucu sıvı akışkan kılcal borulardan veya genleşme valfinden geçerek basınç ve sıcaklığı düşürülerek tekrar buharlaştırılır. Böylelikle ısı pompası çevrimi tamamlanmış olur.

IMMERGAS Isı Pompaları, Kış aylarında -20 °C ve yaz aylarında +46 °C gibi çok geniş bir dış hava sıcaklık aralığında çalışabilme özelliğine sahiptir.

Evlerinizde Güvenle ve Konforla Kullanılabilecek Isı Pompası Sistemleri

Isı pompaları doğalgaz veya diğer fosil yakıtları kullanmadan evlerinizde ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımına olanak sağlamaktadır. Isı pompası sistemleri Amerika’dan Avrupa’ya, Japonya’dan ülkemize kadar tüm gelişmiş ülkelerde yıllardır kullanılmaktadır.

Özellikle son yıllarda çevreye saygılı sistemlerin tercih edilmesi sebebi ile de ısı pompasına olan yönelim fazlalaşmıştır. Çünkü bu sistemler fosil yakıtlarından tüketmedikleri için kullanımları sırasında zehirli gaz salınımları bulunmaz. Bu sebepledir ki bacaya da ihtiyaçları yoktur.

Isı pompaları kullanmış oldukları enerjiye göre isimlendirilir. Su veya toprak kaynaklı ısı pompaları olarak adlandırılan bu sistemlerin enerji aldıkları ortamlar dışında genel işleyiş prensipleri aynıdır.

Su veya toprak kaynaklı enerjiyi kullansa bile çevreyi kirletmezler ve zarar vermezler. Sessiz çalışması, doğa dostu olması, yüzde seksene varan enerji tasarrufu ile güvenilir ve konforlu sistemlerdir.

Üstün Immergas Teknolojisi İle Isı Pompası Sistemleri

Immergas ısı pompa sistemlerimiz uzaktan kumanda ve kontrol paneli ile kullanım kolaylığı sunmaktadır. Kullanmış olduğu düşük elektrik enerjisi ile de bütçenizi sarsmaması da ürünlerimizin sizlere sağladığı bir diğer artılardan biridir.

İstediğiniz her yere ve binaya uygulanabilen sistemlerimiz ile ekonomi ve konforu aynı anda elde edersiniz. Dünya standartlarında üretilen Immergas ısı pompa sistemlerimiz ile güvenilir ve kaliteli ısınmanın keyfine rahatlıkla varırsınız.

Evlerinizde veya işyerlerinizde çok geniş kullanım alanı bulunan Immergas ısı pompalarını Immergas kalite ve güvencesiyle sizlerle buluşturmaktan gururluyuz.

Isı Pompası Çeşitleri

Isı Pompası

Isı Pompası Nedir?

Immergas Havadan/Suya Isı Pompaları, Havada bulunan ısı enerjisini alarak evimizin içinde dolaşan tesisat suyuna aktaran cihazlardır. Isı pompası enerji aldığı kaynağı ısıtma konumunda çalışırken soğutur, soğutma yaparken ise ısıtır. Yapılan işlem gazın faz değişimi ile enerji alma ve bu enerjiyi taşıma işlemidir. Bu taşıma ve faz değişimi sırasında düşük miktarda elektrik enerjisi harcanmaktadır. Harcanan 1 kW elektrik enerjisine karşılık alınan toplam ısı enerjisi 4.49 kW ve daha yüksek oranlara çıkabilmektedir.

Isı pompası sistemleri, prensip olarak ihtiyaç duyulan ısı enerjisinin %75’ini doğada depolanmış güneş enerjisinden yani havadan, %25’ ini ise elektrik enerjisini kullanarak karşılar. immergas Audax 6 serisinde, %22 (1kW) elektrik kullanımına karşın, ihtiyaç duyulan enerjinin %78 (3,49kW) havadan karşılanır. Havada bulunan ısı enerjisi ücretsiz, yenilenebilir ve güneşe bağlı tükenmez enerji kaynağıdır.

Isı Pompaları Neden Tercih Edilmelidir?

Isı pompaları doğada bulunan sonsuz enerji kaynağını evimizin içerisinde kullanmamızı sağlayan ileri teknoloji ürünleridir. Enerji tüketimini % 75-80’e varan oranlarda düşürür. Çok yüksek oranlarda tasarruf yapmamızı sağlar. Ödediğimiz kurulum maliyetini birkaç yıl içinde geri kazandırır. Sera gazı emisyonlarını azaltarak küresel ısınmayı önler. Enerji temini konusunda dışa bağımlılığı azaltır.