Yoğuşmalı Kazan

Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 55
54,8 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 80
80,3 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 100 2 ErP
98,8 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 120 2 ErP
121,7 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörl...
Arec-tec
ARES 150 TEC ErP
150 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 200 TEC ErP
200 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 250 TEC ErP
251 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 300 TEC ErP
302 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 350 TEC ErP
354 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 440 TEC ErP
445 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 550 TEC ErP
557,8 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyu...
Arec-tec
ARES 660 TEC ErP
670 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 770 TEC ErP
783 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 900 TEC ErP
900 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Yoğuşmalı Kazan

Yoğuşmalı Kazan Nedir?

Yeni nesil teknolojilerden oluşan yoğuşmalı kazan, atık ısıyı yoğuşma tekniği ile alarak yeniden kullanması sonucunda ısı üretimi ve geri kazanımı açısından yarar sağlamaktadır. Eski nesil gaz veya sıvı yakıt ile çalışan kazanlar atık gazlar içerisinde bulunan ısıyı kullanmadan çevreye salmaktadır.

Genel çalışma prensipleri normal fanlı cihazlar gibi olsa da daha fazla ısıyı absorbe edebilecek bir yapıdadır. Yoğuşmalı kazanlarda sistemde dolaşan su sıcaklığı 55 derecenin altında olduğunda yüksek oranda verimlilik sağlar. Bu verimlilik oranı gazın üst ısıl değerine göre % 109 gibi rakamlara kadar yükselebilir.

Yoğuşmalı Kazan Neden Alınmalıdır?

Kürsel ısınmanın etkilerinin kendini göstermesi ve çevre ile ilgili bilincin artması ile birlikte tüm dünya üzerinde çeşitli standart ve yönetmelikler oluşturulmaya başlanmıştır. Çevreye daha az zararlı atık gaz ürünleri çıkartan ve daha verimli ısı sistemlerinin kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

Ayrıca enerji maliyetlerinin giderek artan seyri de daha az enerji tüketen, tasarruf sağlayarak kullanımında yüksek verim elde edilen cihazların üretilmesine neden olmuştur. Yoğuşmalı kazan sistemleri bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiştir. Az enerji kullanması ve çevreye daha duyarlı olması da bu cihazların kullanımını teşvik etmiştir.

Son yıllarda tüm gelişmiş Avrupa ülkelerinde yürürlüğe giren yönetmelikler bu çeşit kazanların kullanımını teşvik ederken klasik kazan kullanımlarını da zorlaştırmaktadır. Yoğuşmalı kazan sistemleri ilk defa Hollanda’da kullanılmaya başlanmış olmasına rağmen günümüzde dünya üzerinde kulanım oranı yüzde seksenleri bulmuştur.

Yoğuşmalı Kazan Almak İçin Immergas En Uygun ve En Doğru Alternatif

Yoğuşmalı Kazan

Immergas olarak çevreye ve insaan saygılı iş anlayışımız ile müşterilerimize en iyi kaliteli yoğuşmalı kazan ürünlerinde geniş bir yelpaze sunmaktayız. İster duvar tipi olsun ister yer tipi yoğuşmalı kazan olsun kalite ve garantiyi ön planda tutmaktayız.

Her kullanıma uygun ürünlerimiz ile 20 kW’dan 900 kW’a kadar çeşitli seçeneklerimiz bulunmaktadır. 7200 kW kapasiteye kadar kaskad kurulum ile ısı merkezleri oluşturulmasına olanak sağlar. Paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü, premix brülörlü ürünlerimiz yanı sıra dökme alüminyum – silisyum – magnezyum dilimlerden oluşan hem doğalgaz hem de LPG ile çalışabilen ürünlerimiz mevcuttur.

Ürünlerimiz konutlarda olsun ticari binalarda olsun eski veya yeni tüm ısıtma sistemlerine adapte olabilmektedir. Zarif tasarımlarımız, kolay monte edilme özelliğimiz ve koruma kapaklı dijital panellerimiz ile de ürünlerimiz müşterilerimize kullanım ve yer tasarrufu sağlar.

Immergas olarak tüm ürünlerimize on yıla kadar garanti vermekteyiz. Yaygın, uzman ve yetkili servislerimiz ile tüm müşterilerimizi Immergas koruması altına alıyoruz. Yoğuşmalı kazanlarda dünya lideri olma hedefi ile çalışıyoruz.

Yoğuşmalı Kazan Nasıl Çalışır?