immergas_yesil_cozumler

Yeşil Çözümler

Hibrit; kelimesi melez anlamına gelmektedir. Isıtma sistemlerinde ise; toplam enerji ihtiyacını farklı enerji kaynaklarını dönüşümlü olarak kullanan, en verimli en ekonomik enerji tüketimini sağlayan ve yöneten entegre sistemlere Hibrit sistemler denilmektedir.
Özellikle küresel ısınmayla birlikte ortaya çıkan çevre sorunları, çevreye daha az zarar veren ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan- yani çevreci diye tabir edilen- ısıtma cihazlarının üretilmesini zorunlu hale getirmiştir.
Avrupa Birliğinde çıkartılan RES, ErP, ECO Dizayn, ELD gibi kanun ve yönetmeliklerle de yenilenebilir enerjilerin kullanımını sağlayan cihazların geliştirilmesi ve üretimi teşvik edilmiştir.

Basit bir örnekle açıklamak gerekirse bir evin enerji ihtiyacının yaklaşık %78 ini ısınma ihtiyacı, %10’unu da sıcak kullanım suyu ihtiyacı oluşturmaktadır. Bu nedenle Immergas Grubu olarak özellikle evsel ısınma, soğutma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayabilecek Hibrit sistemlerin geliştirilmesi ve seri üretimine 2015 yılında çıkan kanun ve yönetmeliklerin çok öncesinde başlayarak seri üretime geçmiş ve tüketicilerinin kullanımına sunmuştur.

Immergas, Dünyada kombi ve kazanları tarafından belirlenen yenilikçi, lider konumu sayesinde ev kullanımı için HİBRİD SİSTEMLERİ geliştirdi. Ve öyle başarılı oldu ki hızla büyüyen bir ilgi ile Hibrid Sistemleri desteklenmektedir. Immergas bugün akıllı az enerji tüketimi ile sıcak veya soğuk hava almak amacıyla yoğuşmalı kazanlar, ısı pompası, güneş panelleri ve fotovoltaik enerji sistemleri arasındaki yeşil ve az maliyetli enerji kaynağı seçen elektronik kontrollü teçhizatları üzerinde yoğunlaşmaktadır.
Immergas, ImmerEnergy Markası ile yenilenebilir enerji alanında 2010 yılından bu yana çalışan yüksek güçlü fotovoltaik üretim tesislerine geçiş yapmıştır. Amaç, çevrenin korunması ile yapı sektörünün enerji sarfiyatını minimuma indirmektir. Yani, Immergas Fabrikamız ImmerEnergy Markası adı altında olan Fotovoltaik sistemlerimiz sayesinde güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek çalışmaktadır.

Bir Hibrit sistem ile tek bir cihaz içine entegre edilmiş; elektronik Hibrit yönetim sistemi, yoğuşmalı doğalgaz kombisi, havadan suya ısı pompası ve kullanım suyunun hazırlanmasını sağlayan paslanmaz çelik boyleri ile Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacınızı en ekonomik şekilde karşılayabilir ve tüm bunları yaparken de % 85’lere varan oranlarda tasarruf edebilirsiniz.

Sistem basitçe; ısı pompasından, yoğuşmalı kombiden, fotovoltaik panelden, solar panelden gelen enerjileri ekonomiklik durumuna göre anlık olarak değerlendirip sürekli olarak en verimli olanını kullanmamızı sağlar.
Geleceğin teknolojisi olan Immergas Hibrit sistemler ile çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya içtenlikle hazırız.