Yoğuşmalı Kazanlar

Group 656
VICTRIX TERA 35 PLUS
VICTRIX TERA 35 PLUS 1 tam yoğuşmalı kazanlar; Yen...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 55
54,8 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 80
80,3 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 100 2 ErP
98,8 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörlü...
Vıctrıx-Pro
VICTRIX PRO 120 2 ErP
121,7 kW gücünde, paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörl...
Arec-tec
ARES 150 TEC ErP
150 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 200 TEC ErP
200 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 250 TEC ErP
251 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 300 TEC ErP
302 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 350 TEC ErP
354 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 440 TEC ErP
445 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 550 TEC ErP
557,8 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyu...
Arec-tec
ARES 660 TEC ErP
670 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 770 TEC ErP
783 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Arec-tec
ARES 900 TEC ErP
900 kW gücünde Dökme Alüminyum-Silisyum-Magnezyum ...
Yoğuşmalı Kazanlar

Immergas yer ve duvar tipi, yüksek verimli premix, tam yoğuşmalı kaskad kazanlar özellikle merkezi ısıtma sistem çözümleri için tasarlanmıştır. Yeni binaların ısıtma sistemlerinin oluşturulmasında veya mevcut binaların enerji verimliliğinin yükseltilmesi için tekli veya kaskad montaj ile 55 kW’ tan 7200 kW’a kadar çok geniş güç ve modülasyon aralığı sunar. Doğalgaz veya LPG yakıt ile çalışabilir. Düşük tüketimli ve en üst verimlilik sınıfına sahiptir.

Yoğuşmalı Kazanlar Hakkında?

İleri teknoloji ürünü Immergas yoğuşmalı kazan sistemleri; Yeni ErP- Eko Dizayn verimlilik kriterlerine uygun olarak üretilmektedir. Çok düşük atık gaz emisyonları ile çevre dostudur.  Son derece sessiz çalışmaktadır. Gelişmiş özelliklere sahip kaskad kontrol paneli 8 adet kazanın paralel bağlanarak kaskad mantığı ile kontrol edilmesini ve birbirinden bağımsız 4 farklı ısıtma devresinin dış hava sıcaklığına bağlı olarak kontrol edilebilmesini sağlar. Duvar tiplerinde paslanmaz çelik eşanjör, yer tiplerinde kendi içinde kaskad özelliğe sahip dökme alüminyum tipte ısı eşanjörü bulunmaktadır. Duvar tipleri %10 ila %100, yer tipleri ise %3 ila %100 aralığında geniş modülasyon özelliğine sahiptir.

Neden Yoğuşmalı Kazan?

Immergas yoğuşmalı kazanların yıllık yakıt tüketimi oldukça düşük olup, ilk yatırım maliyetini bir iki yıl içinde geri kazandırma özelliğine sahiptir. Sadece yüksek verimleri ile dahi tercih sebebidir. Premix ön karışım teknolojileri sayesinde gaz ve hava tam olarak karıştırılıp yanma hücresine gönderilir. Böylelikle yakıtın tamamı yakılırken yanma ve soğuma kayıpları minimuma düşürülür. 80-60 ºC gidiş dönüş suyu sıcaklıklarında dahi %98’lere varan oranlarda maksimum verim sağlanır. 50-30 ºC gidiş dönüş suyu sıcaklıklarında yoğuşma özelliğinin de devreye girmesiyle % 109 en üst verim değerine ulaşılır. Bu özellikleri ile küçük veya büyük eski veya yeni tüm ısıtma sistemlerinde kullanılabilir. Taşınabilir modüler yapıları sayesinde çatı katı veya bina altı merkezi ısıtma sistemleri için benzersiz montaj çözümleri sunar.